Listopad 2017

#nechesemivymýšletnadpis

17. listopadu 2017 v 12:49 | Iva |  Obecné články
Včera jsme byli v divadle, kamarádky kamarád napsal hru "Rodinné album", tak mě pozvala, ať tam jdu s ní. No nevim teda... v podstatě 70 minut o ničem. Ale lidi kolem se smáli, tak nechápu, asi mám prostě jiný smysl pro humor. Jak se můžu smát narážkám na nevěru, ponižování ženy, křičení na ni.. ale whatever, lidi jsou divní. Aspoň si v takových chvílích uvědomím, jak vděčná jsem za život, který mám, a lidi, kteří mě obklopují. Za manžela. Máme svůj svět a je nám v něm dobře.

Dneska jsem dostala chuť třídit věci (ve skříni mám poličku plnou kravin a všeho možného + mi rodinka včera přivezla krabici mých starých věcí, které jsem ještě měla u nich). A teď mám +- uklizeno (teda v té skříni, o jiných místech nemluvím :D) a je to dobrý pocit. Taky jsem si udělala jednu volnou poličku na věci pro malé. Už bych chtěla pomalu začít prát oblečky a plenky a tak, tak aby to bylo kam dávat. Dneska máme v plánu objednat přebalovací komodu a vůbec projít věci, seznamy,... tak jsem excited.

Je to všechno tak nové. Nové starosti, radosti, zážitky,..

Tak jo, článek o ničem. Nevadííí. Prostě jenom nechci tyhle maličkosti zapomenout. Hodně zapomínám. A pak je mi to líto.

Volejte sláva a tři dny se radujte!

12. listopadu 2017 v 14:01 | Iva |  Obecné články
Yassss! Sněží!!! Ještě před chvílí pršelo a teď už padají vločky, juhuuu!

Sedím u stolu na chodbě norimberské vysoké školy (yep, v neděli). Trochu zvláštní status, být tu jako manželka docenta, kolem chodí studenti mého věku... ale never mind xD. Prostor je to tady moc příjemný, ve 4. patře mají dokonce "Freiraum", něco jako jsme měli klubovnu na gymplu - staré gauče, fotbálek, stoly, pohoda. A je tu wifi, muhehe.

Co se týče studia: v pondělí a v úterý mě čekají testy. Nějak se už neumím učit. Help. Jak se to dělá xD. Prostě absolutně neudržim pozornost. Jinak bych se asi mohla začít domlouvat s učitelema, jestli můžu nějaký zkoušky dělat už na začátku prosince. Ehm, za dva týdny? Ehhhhmmmm. How am I supposed to do it? Learn? Whatttt whyyy nahhhh
No, asi tak xD. Zároveň fakt chci mít co nejvíc hotovo, než se malé narodí.. ale neviiim. Tak jako tak budu asi prodlužovat. Hlavně ale abych nahrabala alespoň ten minimální počet kreditů, aby mě nevyhodili, to je teď asi můj cíl xD -_-

Co se týče těhotenství: jsem teď ve 34. týdnu těhotenství (out of what, 38? 40? 42?). Nějak moc rychle to uteklo. Zase mám takové rozpolcené pocity - jednak chci, aby už to skončilo, abych mohla malé konečně držet v rukou, obejmout.. a moci se taky normálně hýbat, ne jako teď být kombinace sněhové koule a starouška, který je rád, když se mu podaří vylézt z postele. A jednak bych chtěla, aby to ještě třeba dva měsíce trvalo, je toho tolik, co bych mohla dělat, jak bych se mohla připravovat - číst třeba knihy, nakupovat výbavu, připravovat se psychicky.. ale ono to nepůjde oddalovat donekonečna.

Nejraději bych už měla všechno připraveno a nakoupeno. Zvlášť po prohlídce u německé gynekoložky.. jako v Čechách jsou úplně v pohodě: máte bolesti? ne. no tak pohodááá, všechno v cajku, můžete domů, termín někdy kolem 30.12.
A tady: no, jak to tady vidim (kouká na ultrazvuk), nevěřim, že na Vánoce ještě budete těhotná. Whaaat. Takže jako trochu panika xD. Měla jsem v plánu se z Čech do Německa přesunout až někdy 18.12., ale evidentně musím plány překopat, abych tam mohla být už dřív. A co zkoušky? Aaaaagh. A navíc prej: u nás je normální, že se těhotné ženy očkují proti chřipce, aby pak bylo dítě po narození chráněné. Takže vás teď naočkuju.
A já jenom: wait a secondddd o.o
Šla jsem dom s tím, že se do dalšího dne mám rozhodnout, jestli se teda nechám očkovat nebo ne. No ještě jsem tam nebyla. Ale furt nevim. Prostě nevim. Ještě se zeptám mojí doktorky v Čechách, co si myslí. Zatím si každý Čech, se kterým jsem mluvila, myslí, že je to kravina. A já osobně prostě cítím, že to očkování nechci, ale nedokážu dát argumenty, proč ne. Neviiiim, nechte mě všichni bejt xDD. aneb Nesnášim rozhodování

Jinak výbava.. mám hroznou chuť se o všechno starat, nakupovat, vybírat, srovnávat... ale manžela jsem tím ještě nenakazila. Je pořád v klidu, že je na to všechno času dost. Ale já už to chci mít všechno doma a taak xDD. Takže už skladuji nějaké věci ve skříni, hlavně oblečky (věřili byste, jak je to těžký najít něco hezkýho a genderově neutrálního?? It's freaking hard.), taky už mám nosítko, šátek po mamce (a musím se hodně ovládat, abych nekoupila ještě pevný šátek.. asi raději počkám, jestli se vůbec bude chtít nosit, a koupím až pak. Ale ty šátky, to je něco úžasnýho), objednala jsem teď pleny (chci používat látkové, nějaké mi prý dá jedna kamarádka, tak jsem ráda... jak zase: věřili byste, že je to věda sama o sobě? existuje tolik systémů látkování - tj. používání látkových plen.. jako pochopit to, to je fakt něco)... no a už mám na jednom webu plný nákupní košík s věcmi kolem postýlky (včetně postýlky), koupání a tak... a ještě toho tolik zbývá. Jo, taky jsem objednala deku z ovčí vlny :3 pořád jsem přemýšlela, jakou deku koupit. Jsou hodně popoulární "španělské deky", ale to je z akrylu a umělotiny. A já bych preferovala něco přírodního - a bavlna je zas moc tenká. No a vlna je prostě něco úžasného. Tak se nemůžu dočkat, až do přijde ^^

Blah, tak jo, stačí, jdu se učit xD