Den 11 - cesta do Peintre

19. srpna 2017 v 7:59 | Iva |  Z cest
Včera jsme měli úplně pohodový den. Z Brans jsme vzali zkratku do Offlanges (ve slunci do pořádného kopce) a odtamtud pak šli do Moissey. Celkem asi 10 km, i s cestou k ubytování v Peintre.

V Moissey jsme si udělali větší pauzu, mají tam mini obchůdek spojený s mini pekárnou, kavárnou a sázkovou kanceláří, vše v jedné místnosti. Dali jsme si něco k pití a každý jeden Pain au chocolat. Ah, dokonalé. Jak jsem se na začátku cesty rozplývala nad croissantem, tohle bylo další nebe. Tak ideální těsto, ještě teplé, křupavé a zároveň měkké uvnitř aaaah noum. Hned jsme se vrátili pro nášup :-D. A pevně doufám, že je budou mít i dneska, zase půjdeme přes tu vesnici (jsem zvědavá na reakci prodavačky, už včera jsme tam byli celkem asi čtyřikrát i s těmi batohy).
(Ilustrační foto, zdroj wikipedia)

Zajímavý postřeh: zřejmě se tu nechválí jídlo. Vždy, když se o to někde pokusíme, se hostitel ani nebrání (jako "no, možná to není úplně slané"), ani nepoděkuje. Nasadí prostě určitý výraz ve tváři, který vyzařuje slova "přesně tak, je to výborné, já vím".
Dneska půjdeme zase kolem těch 12 km. Sice je po dešti chladno (jupí), ale cesta vede přes pořádné kopce. Pokud najdeme vhodné ubytování, skončíme cestu na nejvyšším bodě tady v okolí, ze kterého je prý krásný výhled. Tak jsem zvědavá.
Tady v Peintre je ubytování úplně úžasné, krásně zařízený pokoj s koupelnou, dole kuchyňka.. Moc milé.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama