Den 04 - Villersexel

11. srpna 2017 v 16:37 | Iva |  Z cest
A jsme ve městě Villersexel, v hotelu. A ne v jen tak ledajakém. Je to tu úplně dokonalé a ještě pořád vstřebávám, že tady budeme spát, v tak úžasném domě.

Zkoušeli jsme se ptát na různých místech, ale je pátek a všude mají plno. Jen tady měli poslední pokoj volný, a to dokonce za tu nejlepší cenu. Uprostřed města. V nejstarším domě města, z 15. století.


Uvítal nás milý postarší pán. Kvůli mě dokonce mluvil anglicky, čehož si opravdu velmi cením. Nejdřív nám ukázal různé pokoje v domě - všechny stylově zařízené jako na zámku. Prý celý dům s manželem sami opravili a restaurovali. "Me and my husband - we are two men - we both make music," líbilo se mi, jak to řekl. S úplnou samozřejmostí a láskou.
Celý dům je plný obrazů. Starých i moderních.. a všechny zachycují jedno téma - nahé muže.

Dnes celou cestu pršelo nebo mrholilo, tak jsem ani moc nefotila. Teplota byla ale pro chůzi naprosto ideální. Takový odpočinkový den, řekla bych. Večer bychom rádi na večeři, když už jsme v té Francii. Jen mám obavy, že už bude v restauracích všude plno, je pátek a ve městě je právě nějaký ohromný pohřeb, lidi stojí namačkaní kolem kostela a určitě budou mít hlad :-D. Zítra zase dál, uvidíme, kde najdeme ubytování, ale zřejmě půjdeme kolem těch 25 km.

Update: V té nóbl restauraci měli opravdu plno, ale nakonec máme rezervaci do jiné, tak jsem zvědavá.
 


Komentáře

1 Elie Elie | 13. srpna 2017 v 14:53 | Reagovat

Jéé, ten dům zní skvěle. A ten pán :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama