Den 02 - cesta z Basileje do Belfortu

9. srpna 2017 v 8:13 | Iva |  Z cest
mmmňam
Právě jsem dojedla ten nejlepší coissant, který jsem v životě měla tu čest ochutnat. Aaah. Čestvě upečený, právě vytažený z pece, z čerstvého těsta, ne z polotovaru.. uvnitř se šunkou a roztečeným sýrem. Ještě jsem se z toho zážitku nevzpamatovala. Prostě ráj. Aaaammmh.
Jsme na cestě do Belfortu, v naprosto útulném vlaku. Včera byla nějaká krize, ale naštěstí ještě večer přešla, a tak jsme si město (Basel) prošli s dobrou náladou. Dokonce jsme narazili na kino pod širým nebem, kam bylo vidět i bez koupení lístků. Dávali nějaký film s těmi žlutými panďuláky, nevím, jak se tomu říká. První kousek nás to dokonce bavilo, ale brzy jsme odešli směrem k hotelu.
Jinak město jako takové mě ani nezklamalo, ani nijak extra neuchvátilo. Stará část města je kouzelná, staré domy jako třeba v Tallinnu. A mají vtipné střechy, takové barevné se vzory. Co se týče lidí, jsou to zřejmě ti nejgalantnější a nejzdvořilejší, které jsem potkala. Je to tak příjemné, když s vámi někdo zachází jako s někým výjimečným, s tím se v Čechách často nesetkám.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama