Neproduktivní, zato milý den

26. července 2017 v 20:00 | Iva |  Obecné články
Vyrazila jsem do města na lov bundy. A vrátila se s mikinou, ale nevadííí (tu nepromokavost jsem fakt vyřešila, ale víte co, mám to pončo, takže je to stejně fuk).

Jsem úplně spokojená. Je to taková sportovní mikinová bunda, nenápadná, dostatečně teplá a zevnitř velmi příjemná na dotek.. mmmhmm. Takže mám další věc do výbavy na cestu po Francii.

A taky ručník. Takový ten, co jsem nikdy nechápala, proč bych měla mít, ten sportovní / turistický. Jenže on je opravdu lehký (což momentálně při vandrování ocením), má hezkou barvu - já vím, velmi důležité - a prý rychle schne. Vyprala jsem ho před dvěma hodinami. Je pořád mokrý. Tak nevím, asi to nebude taková rychlost, jakou jsem si představovala, nějaký super ručník 24. století. Ale jsem za něj ráda.


No a taky jsem si pořídila takový ten univerzální kus hadru. Abych se vysvětlila, šla jsem do obchodu s cílem koupit bundu, ručník a čepici, nějakou kšiltovku nebo tak (i když to normálně nenosím), kdyby po cestě pálilo slunce, nebo naopak foukal silnější vítr. A u jednoho regálu na mě doslova koukalo tohle - už jsem spodní část vyhodila, ale jedno oko zůstalo:


Tahle creepy hlava měla kolem krku omotaný šátek, už jsem to několikrát u lidí viděla, ale nikdy mi to nepřišlo zajímavé. A asi bych to ani normálně nenosila. Ale na tu cestu je to přesně taková věc, kterou jsem hledala. Můžu si z toho udělat šátek kolem krku, čelenku přes uši, čepici, šátek na hlavu.. jdou s tím dělat různé kraviny. Jsem z toho nadšená. Muhehe.

Zbytek dne jsem strávila hledáním informací o cestě (spíše tedy mapu té cesty) z místa, ze kterého ve Francii chceme vycházet. Několik hodin š'tourání v internetu a nic. Prostě nic. Samozřejmě na mě všude skákal nejznámější úsek Svatojakubské cesty ve Španělsku, ale cesta ve Francii blíž k východní hranici, jako by ani neexistovala. Až před chvílí jsem na jedné německé stránce našla odkaz na soubory obsahující přesně ta data, která jsem hledala. Ve formátu gpx, takže jsem si musela stáhnout aplikaci, ale to šlo jako po másle. Chichí. Ještě musím vyzkoumat, jak to udělat, abych to mohla prohlížet i offline - buďto najít ještě jinou aplikaci, která to dovede, nebo prostě udělám hoodně screenshotů celé cesty :D. Nějak to musí jít.

Ještě zjišťuji, jak je to s mobilními daty v zahraničí. Mám totiž nějaký super speciální tarif, ve kterém se moc nevyznám. A ještě nikdy mi nešel spustit přenos dat v zahraničí, nevim proč. Když to chci aktivovat po internetu, píšou mi, že na to nemám oprávnění. Jaktooo. Tak jsem napsala mail nějaké paní, která se snad v tom tarifu vyzná a třeba mi i odepíše.

Jinak, snědla jsem myslím 2 nebo 3 chleby s medem a 2 se sýrem, nechápu, jak se to do mě vešlo, ale to je tak, když člověk sedí celé odpoledne u zdroje - v kuchyni. Noum. Jsem přejedená :D.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama