(Star Trek): Do neznáma

22. srpna 2016 v 15:53 | Iva |  Z cest
*přišoupne si po stole hrnek s čajem o kus blíž*

Dobrý večer. Tedy, odpoledne, ale je tu zataženo a tma a nálada jako večer, takže dobrý večer.

Sedím u německého notebooku, v čínských teplákách na estonské koleji.

Yep, začíná další dobrodružství - studium v Estonsku.

A mám chuť se s vámi podělit - hlavně tedy prostřednictvím fotek, na poznámky a zápisky už mám papírový sešítek, muhehe.

Inu, včera jsem přiletěla do Tartu - můj první let v životě. Ne, druhý, první byl z Prahy do Helsinek. Druhý z Helsinek do Tartu. Ale to je fuk. Můj první let!!! Lidi!! Proč mi nikdo neřekl, jak dokonalý pocit to je?!! Letět!!! Úžasné, nepopsatelné!

Po sprše jsem se odhodlala na výpravu do centra. Je to tady všechno kousek od sebe. A všude příroda. Tím se Tartu liší od Plzně, od atmosféry Plzně. Není tu velká Škodovka a je tu spousta stromů.


Most měl taky dobrou náladu.

Popravdě jsem trochu věřila předsudkům a čekala jsem, že tu lidi budou jiní - všichni blonďatí s kulaťoučkými obličeji a málomluvní. Uf, jsou takoví jako všude jinde. Lidští, ne mimozemští.

V centru města je radnice, něco jako v Plzni katedrála, no :D. Překvapilo mě, jak je náměstí útulné. Malé a milé. Napříč pak vede ulice plná restaurací a barů.


Potkala jsem novou kamarádku, budu jí říkat Jitka.. *Jitko, kráávo*


Velmi mě zaujal přechod pro chodce - odpočítává, kdy se přepne na zelenou a kdy na červenou. Zatím jsem viděla tenhle semafor jen jednou, právě před radnicí. Asi protože je tam větší provoz.


Výpravu jsem včera zakončila nákupem základních potřeb pro přežití - jako prací prášek, mycí prostředek a ták.. pak už se mi foťák opravdu vytahovat nechtělo.

V noci jsem se trochu klepala - nemají tady polštář a peřinu, studenti si to musí obstarat sami (nebo koupit na koleji za doost peněz). Tak jsem spala jen pod povlečením :D. Dneska jsem podnikla další výpravu - tentokrát na okraj města, trochu mimo centrum, podél řeky Emajõgi *doufám, že sledujete, jak se vyznám 8-)* do nákupního centra, kde jsem pořídila peřinu, polštář, malý kobereček, který jsem si dala k posteli, varnou konvici (to byste nevěřili, jaká je to námaha sehnat varnou konvici, prošla jsem asi tři obchoďáky, než jsem nějakou našla) a zase něco k jídlu..

Někde na internetu na stránkách univerzity, kde jsou informace pro zahraniční studenty, psali, že cesta busem stojí 1 Eruro. Což jsem měla v kapse, tak jsem se rozhodla si cestu zpět ulehčit a svézt se. No, řidič byl evidentně nadšený, že po něm něco chci. Dala jsem mu Euro a on seděl dál s nataženou dlaní. Podívala jsem se na něj. Koukal dopředu. Podívala jsem se na pána, co stál vedle, evidentně jsem je vyrušila z rozhovoru. Pán ukázal na cedulku, kde stálo "estonštinaestonština 1,5 E estonštinaněcoprostěnevimestonsky". Aaaaaa. A peněženka samozřejmě zahrabaná v batohu. Tak jsem ji holt musela najít, vyndat 2 EURA a vyměnit to řidiči z dlaně za to jedno euro. No jo, tak mám alespoň zážitek.

Na koleji je to jako... jako na koleji. Plotýnky dobře nefungují, nepřivedou vodu k varu (proto taky ta konvice, včera jsem si nemohla udělat ani čaj a to se mi opravdu nelíbilo). Chybí mi trouba. A Martin. Martin víc. *have I mentioned me being married?*

*dopíjí poslední lok čaje, kouká na dno jako do skleničky od whisky*

....

*dostává chuť na dobrou whisky*

Ještě je to tady moc bílé. Zdi, stůl, skříň. Chtěla jsem si nechat vytisknout nějaké fotky a trochu si to tady vyzdobit, ale byl by probém s placením, kdybych to chtěla objednat přes internet. Ještě asi zítra nebo někdy vyzkoumám, jak to tady chodí. Nejraději bych se přihlásila do knihovny, tam bude určitě možnost tisknout, ale tam můžu až budu mít nějaké přihlašovací údaje z univerzity, které nemám.

Hm, zítra udělám výpravu a vydám se hledat copyshop nebo tak něco. Nebo si alespoň pořídím nějaký plakát, nevydržím dolouho bez obrázků. Nebo vydržím, ale nerada.

Tak jo, až budou další fotky, zase se přihlásím...
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama