Poslední volný den

23. srpna 2016 v 22:18 | Iva |  Z cest
Dobrý večer..

vskutku dobrý. Vlastně asi nejlepší část dnešního dne, řekla bych.

Dneska ráno mě vzbudily rány kapek o parapet - možná nebyl tak dobrý nápad mít hlavu přímo u okna (když ono je to.. pohodlné, ..takový nevysvětlitelný pocit, že takhle je to správně, že na tuhle stranu patří hlava a na druhou nohy, ne obráceně). Od sedmi jsem už nespala. Probudila jsem se se zvláštní náladou - zřejmě krize třetího dne nebo tak něco. Cítila jsem se hrozně sama a zároveň.. bez soukromí. Ačkoli jsem měla pokoj jen pro sebe. Hlavou mi běhaly myšlenky typu: jak se mi nelíbí sdílet záchod a koupelnu s pěti dalšími dívkami, že jsem koupila na vlastní náklady varnou konvici do kuchyňky a jsem strašně lakomá a vadí mi, že ji budu muset sdílet s ostatními... u téhle myšlenky jsem zůstala dost dlouho. Je to něco, co mě provází asi od dětství. Nechci se dělit -.- A myslím, že tenhle pobyt bude asi ta nejlepší lekce, nejlepší možnost, jak se to odnaučit. (O 15 hodin později mi sdílení konvice nevadí, pokrok, potlesk, prosím.)

Lakomost. Už ráno jsem si udělala zápis, že mi pomůže, když nás budu vnímat jako rodinu - 6 holek v apartmá. Když jsem bydlela s rodinou v domě, bylo nás pět (spi, Poláčku, to nebyla úmyslná narážka) a taky to šlo. V podstatě je to daleko pohodlnější, když se s lidmi dělím. I co se týče práce. Nemusím toho dělat tolik a když něco dělám, je to pro všechny, ne jenom pro mě, takže z toho mám větší radost. Nevím, proč je někde uvnitř malý hlásek, který říká, že sama bych to zvládla daleko lépe a blabla. Doufám, že mu dá tenhle pobyt pořádně zabrat. Nemám ten hlásek ráda. Řekla bych, že souvisí se strachem.

Po probuzení jsem byla chvíli v posteli, pak jsem se oblékla a šla si koupit černý čaj. Ráda bych si ještě pořídila konvici. Nebo spíš termosku, to bude na zimu praktičtější.

Hmm, nechce se mi rozebírat celý den podrobně, nic moc se nestalo.. tak v bodech:

- Dočetla jsem knihu a začala novou.
- Pořídila jsem si plakát Sherock *yayyy*
- V knihkupectví jsem našla knížku od Pewdiepie a taky komiksy, co znám z Tumblru. Hoodně jsem se u toho nasmála a opravdu mi zlepšily náladu.
- Odhodlala jsem se zajít na jídlo do něčeho mezi restaurací a jídelnou, kde se zaplatí 3,9 Euro a člověk si může dát cokoli, co nabízejí v denním menu. Mluvila jsem estonsky *ehm, přečetla jsem název jídla z cedulky, ale stejně jsem na sebe hrdá*.
- Jop, mluvila jsem estonsky. :D ... to je důležitý bod. V obchodech se snažím. "Dobrý den." "Kartou." "Děkuji."
- Mám spolubydlící na pokoji. Je to zároveň zvláštní (stydím se převlékat a ták, no) a zároveň jsem ráda. Mít ten pocit, že tu někdo je. Menší pravděpodobnost totální krize a ták.
- Večer jsme se s holkami sešly v kuchyni, sedly si do kroužku a probraly, jak to budeme dělat s úklidem a tak. To vám byo tak krásné setkání. Povídaly jsme si pak i o našich zemích, jazycích, kulturách, stereotypech, které nesplňujeme... je hezké je poznat. Dvě jsou z Německa, jedna z Itálie, jedna z Francie a moje spolubydlící z Belgie. A souhlasily s mým návrhem společně vařit, třeba jednou za týden. To by mě moc těšilo.
- Vnutila jsem jim oplatky z Čech, aby ochutnaly, muhehe.

Teď vám sem náhodně naházím nějaké fotky (zkusila jsem odpoledne vyrazit na výpravu, ale nějak jsem neměla tu správnou náladu, chuť zkoumat a chodit a tak...brzy jsem se vrátila):

Procházela jsem parkem hned tady kousek od koleje... nedaleko jezdilo několik kluků na skateboardu, snažili se skákat na podstavec nějakého památníku. Neměla jsem odvahu je vyfotit. Narazila jsem na jednoho spisovatele:U mostu... přes který budu chodit zřejmě každý den. Pokud se nenaučím létat. Nebo plavat.Takhle velké huňaté psy jsem asi ještě neviděla:


A výhled z pokoje na večerní oblohu:


 


Komentáře

1 Marie Marie | Web | 23. srpna 2016 v 22:37 | Reagovat

Tak to bych se asi nedomluvila xD. Jinak krásné fotky :)

2 Marie Marie | Web | 23. srpna 2016 v 22:40 | Reagovat

A jinak mě tvůj blog vážně zaujal, určitě sem ještě zajdu :)

3 Elie Elie | 24. srpna 2016 v 1:26 | Reagovat

Oooh, ty mraky na předposlední fotce jsou nádherné :3 *slint*

Taky jsem sdílela svojí konvici :) Neboj, nějak se ti to vrátí. Podle popisu to vypadá na fajn podlaží - ta vaše schůze zněla vážně dobře, my tak dobrou komunikaci neměli a nebyly jsme jen holky na patře, takže podle mě to máš vážně dobrý.
Poláček mě rozesmál xD

Ta socha vypadá jako (⌐■_■)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama