Pátek

26. srpna 2016 v 21:59 | Iva |  Z cest
Konečně jsem se pořádně vyspala. Dala jsem si brunch a vyrazila do části města, kterou ještě nemám prochozenou. Původně jsem chtěla na procházku k ruinám katedrály, co je asi na jediném kopci, který tu mají. Nebo do botanické zahrady, prý je nádherná.
Ale vyhrála technologie. Už jsem chtěla mít zařízené nějaké ty fotky na zeď. Jsem vděčná za Sherlocka, koberce a přivezené povlečení na posteli - navozuje mi to atmosféru domova. Ale víc obrázků neuškodí. Je to tu pořád příliš šedivé. (Teď se zamyšleně dívám na postel a prostor kolem ní.. a uvědomuji si, že to, jak vypadá, mě naprosto vystihuje. Můj styl. Je to dobrý pocit.) Po dlouhém hledání na internetu jsem zjistila, že jako máme v Čechách nebo v Německu možnost vyvolat fotky v Dm, tady se to dá nechat udělat v Euronics. Vyrazila jsem tedy směrem podél řeky, po druhém břehu než minule.

(pro pokračování "Celý článek")


Narazila jsem na největší kotvu, kterou jsem v životě viděla. Poblíž autobusového nádraží. Vysvětlení nemám. Prostě, proč ne?


A dál kolem levitujícího vodního kohoutku. (U nějakého vědeckého centra, asi jako Techmanie.)


V obchodě u elektra jsem si pořídila termosku. Mám z ní takovou radost **. Konečně si můžu uvařit opravdu HODNĚ čaje.

Den tu byl a pořád je neobvykle teplý, tak jsem se rozhodla nezálézt do pokoje, ale na lavičku k řece. Je to naprosto kouzelné místo. Chodila bych se tam učit, kdybych tu nebyla na zimní semestr.
Četla jsem si, trochu se učila a fotila:
Pozdní odpoledne jsem strávila u počítače. Konečně mi přišly vytoužené přihlašovací údaje do systému univerzity. Tak jsem plánovala kurzy, zapisovala, odzapisovala, zapisovala znovu, psala maily a tak vůbec.

Večer jsem se rozhodla přidat ke dvěma holkám z apartmá a jít se podívat na guided tour - prohlídka města s průvodcem. Průvodkyní. Průvodkyní a jejím.. manželem? Bylo to zvláštní, paní byla oblečená do středověkého kostýmu a snažila se být hrozně free, otevřená, aktivní. A bylo mi to nepříjemné. Holkám se to zase líbilo, tak jsem možná až moc kritická. Informace byly ale opravdu zajímavé. A celou procházku měl jakože provázet příběh, což mi došlo až asi po hodině (trvalo to víc než dvě). Aaaa, nápad dobrý, ale... šlo by to udělat jinak. Nebo vyměnit paní průvodkyni, to by se možná mnohé vyřešilo. Snažila se hrát divadlo a .. e e, nope.

Když jsme o té procházce vyprávěly další kamarádce, která s námi nešla, měla z toho úplně stejný pocit jako já. Průvodkyně nás totiž dokonce pozvala k sobě domů a kamarádka všechny mé dojmy shrnula do jediného výstižného slova: "That's creepy".

Zítra se chystáme na výlet k jezeru, těším se. Chtěla bych jen tak sedět u vody, když bude hezky, a číst si. Nebo fotit.
 


Komentáře

1 Elie Elie | 27. srpna 2016 v 10:30 | Reagovat

Skvělé fotky :) To místo u vody vypadá tak klidně a hezky ^-^ A kohoutek se mi líbí.
Aw, chudák průvodkyně, třeba to myslela dobře... Ale nic se nemá přehánět xD No alespoň jste si prošli město :)
Jsem zvědavá na to jezero!

Že se dají v Dm vyvolávat fotky jsem nevěděla o.o Slint, určitě tam zhajdu, až budu taky na koleji *-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama