Orientační kurz - day 2

25. srpna 2016 v 22:16 | Iva |  Z cest
Hezký večer přeji.. nebo ráno nebo cokoli, co právě je, hlavně, ať je to hezké ^^.

Ráno se mi vstávalo celkem těžko, závěs byl tak krásně zatažený, peřina teplá, snový svět lákavý.. Ale jsem místní průbojník, průbojník musí vstát. Průbojník nemusí vstávat, průbojník vstává dobrovolně. Vydává se na cesty, které nikam nevedou, aby neprůbojníci věděli, že tudy jaksi ne. Pionýři slepých uliček, yay, to je můj klub.

Inu, dobrá, k věci. Jediné, co jsem tu prozkoumala, je vaření - jak fungují plotýnky. Je to naprosto nelogické. A já, trpělivý Čech, který z problému vždycky nějak vykličkuje a přežije (pardón, jen jsem si vzpomněla na text Písně proti tudomyslnosti z Járy Cimrmana: "tam, kde hy-, tam, kde hy-, kde hynou vlci, tam, kde hy-, tam, kde hy-, kde hynou vlci, tam, kde hy-, tam, kde hy-, kde hynou sobi, Čech se přizpůsobí, Čech se přizpůsobí !"), jsem zjistila, kam těmi čudlíky otočit a vůbec který čudlík na co použít. Teď skízím obdiv spolubydlících a mé ego je v ráji.

Průbojník tedy vstal a průbojně si na pánvičce osmažil ovesné placky. To vám byla snídaně!

Orientační kurz začal představením knihovny. Bylo to tak nudné, že už teď mě popis nudí, a to jsem ještě ani nezačala psát. Tak to nechám být. (Knihovny miluji, knihy miluji, ale co je moc, to je moc.)

Po skončení dopoledního programu jsem šla se spolubydlící zpět na kolej, něco zařídit, a pak do města na úřad. Jsem prosím celá zaregistrovaná. Doufám. Mám nějaké číslo, takže asi jo. A až se odhodlám na druhý úřad, do měsíce dostanu estonskou občanku. Hehe.
Je drahá a jediné, na co ji použiji, je ta knihovna (ale šlo by to i bez ID karty). Nicméně ji mít musím. Ňo jo.

Odpoledne jsem si uvařila *pořád jsem na sebe hrdá* těstoviny a vrhla se na ty oficiální studijní záležitosti. Studijní plán. Už mám asi celkem jasno, ale trvalo mi to několik hodin a ještě nejsem úplně u konce - zítra mě čeká den komunikace s rodnou vlastí. Musím svou univerzitu přesvědčit, aby souhlasila s mým dokonalým návrhem >_> .

Po večeři jsme se všechny z apartmá vydaly do města. Zůstala jsem zase jen chvíli. Nějak mě to nenaplňuje, sedět v hlučném prostoru a snažit se mluvit. Byla jsem hned vedle holky z Francie - sledovaly jsme, jak se všichni baví, užívají si. Nakonec jsme se daly do řeči. Je mi opravdu sympatická. Už jenom tím, že ve společnosti zaujímá naprosto stejnou pozici. Hodně jsme se nasmály, když jsme se shodly na tom, co pro nás znamená ideální párty - dívat se na ostatní, odposlouchávat, sedovat, pozorovat, vědět všechno a být nenápadný.

Ze dneška nemám žádné fotky, tak přidám alespoň včerejší z mobilu:

První jídlo uvařené v naší kuchyňce - zkušební vajíčko.Jako zahraniční studenti jsme dostali letáčky a brožurky se spoustami informací.. a mezi tím tohle: "smart-gloves"

Welcome to Estonia!
 


Komentáře

1 Elie Elie | 26. srpna 2016 v 12:45 | Reagovat

A čím jsou ty gloves smart? o.O
Myšlenka o pionýrovy slepých uliček se mi zamluvá :D
Doufám, že ti tvoje univerzita všechno schválí :)
Je zvláštní, že potřebujete občanku. Nám v Norsku stačila školní ID karta na všechno (snad tě s tím porovnáváním už neštvu, mě ty rozdíly prostě přijdou zajímavé :D)

2 Elie Elie | 26. srpna 2016 v 12:46 | Reagovat

* pionýrovi

ups

3 Iva Iva | 26. srpna 2016 v 13:37 | Reagovat

[1]: chytré rukavice jsou na chytrý telefon - když se na dotykovou obrazovku používají normální, nefunguje to.. tyhle jsou chytré, tak to funguje :D.
My to máme zas naopak, nemusíme mít školní ID kartu, je nám v podstatě k ničemu. Mají tady zvláštní systém s tou občankou - funguje nějak elektronicky a používají to na všechno - přístup do různých budov, knihoven, slevy na bus a tak o.o

4 Elie Elie | 26. srpna 2016 v 14:57 | Reagovat

[3]: Ahá, děkuji :D
Tak přesně tak to my měli s tou ID kartou. Mají to nějak obráceně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama