Květen 2012

Jsem šťastná

15. května 2012 v 21:14 | Iva |  K zamyšlení
Ach. Kdy jen jsem tohle naposled řekla. Najednou... jako bych viděla svět jinak. Ne, teď si nenamlouvám, že se těším na něděli, na mši svatou, já se opravdu nemohu dočkat! Až to Pánu všechno řeknu! Až mu řeknu, že radost je v maličkostech. Až mu řeknu, jak je příroda krásná, jak dobře ji stvořil. Jak krásný je člověk. Jak nádherně může vnímat pocit štěstí. Klidu. Zjistila jsem, jak je vše pomíjivé a v tom je ta krása. Pravá krása není ve vědění, je v nás. Je ve všem kolem. Jen si všimni... uvědom si, že nežiješ pro zítřek, pro ten se nestarej. Zítra už tu nemusíš být. Dnes je velký den. Dnes žij a raduj se. A pokud vidíš smutnou tvář, potěš ji. Nežij pro sebe. Miluj.
(sestra na zahradě 10.5.2012)

Světová statistika

12. května 2012 v 19:33 | Iva |  Obecné články
Čirou (spíše skoro čirou) náhodou (náhody neexistují, ale neberme to nyní v potaz) jsem narazila na velmi zajímavou stránku:
http://www.worldometers.info/cz/
Můžete zde vysledovat aktuální informace od počtu obyvatel až po peníze utracené za nákup videoher. Některé údaje stojí za zamyšlení... dnes do této chvíle zemřelo 25 058 lidí hladem. Ale, když se podívám, že číslo udávající počet lidí bez přístupu k pitné vodě se stále zmenšuje, objevuje se mi na tváři úsměv.
Ach jo. Chtěla bych sem toho tolik napsat, ale vzhledem k tomu, že můj blog může najít kdokoliv, nic riskovat nebudu. Každý by se vyptával nebo něco na ten způsob a o to já momentálně opravdu nestojím. Asi si budu muset vystačit s tužkou a papírem.
Jinak, jak jsem již psala či naznačovala, rozhodla jsem se pro menší změny - co se blogu týče. Zejména "zautorizování". Budu sem již dávat pokud možno jen fotky mnou vyfocené (popřípadě mých přátel, což se vztahuje i na fotku v záhlaví, na které se mimochodem nachází má osoba) a články mnou sepsané. Zaměření blogu bych chtěla více orientovat na fotografie. Pravidelné přibývání příspěvků nečekejte a pokud nemáte k článku svůj názor, o který se chcete podělit, nic psát nemusíte. Zlobit se nebudu, naopak.

(foto ze zahrady 10.5.2012 upravené v programu PhotoFiltre)

Mějte se krásně a nezapomeňte, že všechno dobré, co vytvoříme, není naší zásluhou. Sami bysme nezvládli nic. To Bohu za vše díky :).

Na kolenou

9. května 2012 v 19:36 | Iva |  K zamyšlení
Nikdy jsem tomu nevěřila."Nejkrásnější chvíle vždycky jsou na kolenou," jak se zpívá v jedné křesťanské písničce.

Ale ono na tom něco bude. Pokleknout, ponížit své ego, sklonit hlavu a vnímat (Boží) přítomnost. Vyslovit svá přání, zklamání, své díky za vše. Škoda, že si na takové pokleknutí, modlitbu neudělám čas. Nemá cenu se vymlouvat, že je toho moc - škola, hudebka, povinnosti. Ten čas se najít dá... Třeba právě teď.

Duševní úleva

8. května 2012 v 20:40 | Iva |  K zamyšlení
Není nad to mít člověka, který se raduje z každého setkání s vámi. Který má ruku u vašeho ramene a vy se tak cítíte v bezpečí. Který potěší, když je smutno. Který povzbudí, když nevíte. Který vám oplatí úsměv, i když mu není skvěle. Není nad to mít Boží lásku v srdci svých blízkých. Není nad to mít onu Lásku v sobě pro ostatní.


Cigareta

8. května 2012 v 19:11 | Iva |  Obrázky, fotky, videa
Letos jsem se opět účastnila místní fotografické soutěže. Tentokrát neúspěšně. Ale mám chuť se s vámi podělit jednou neupravenou fotkou, líbí se mi - z mých fotografických hrůz onoho dne vyniká.

Jinak podotýkám, že nekouřím, nekouřila jsem a v nejbližším tisíciletí se k tomu ani nechystám...

Velká tlustá čára

8. května 2012 v 15:55 | Iva |  K zamyšlení
Mám pocit, že se ve mne něco zlomilo. Posun dál. Jako bych chtěla přeskočit kapitolu dospívání a rovnou dospět.
V hlavě chaos.
Chtěla bych tenhle blog využít na něco jiného, než na stupidní videa zvyšující návštěvnost.
Nemám slov pro mé pocity v srdci, duši. Každá část touží po něčem jiném. Srdce touží po světské lásce a duše po Bohu.
Je toho moc. Měla bych se učit, ale copak to s tak přeplněnou hlavou jde? Mé pocity, nálady, dojmy, touhy, vášně, vzpomínky, sny, naděje...