Únor 2012

Zápis ze zoufalství

29. února 2012 v 20:02 | Iva |  Obecné články
Mám hlad, je mi smutno, nezvládám. Do zítra se naučit další část Alexandreidy, to prostě ze dne na den nejde. Učim se to už celej večer, co sem přišla z hudebky a po cestě tam jsem onen úryvek poslouchala přes sluchátka z mobilu (Spočítala jsem si, že když jdu půl hodiny, tak tu část uslyšim 90x ... nepomohlo to.) Ach jo, vidim to tak, že zítra do žádný školy nepudu, jsem vyčerpaná. Jednoduše nemůžu. V pátek koncert - "haha" super. Připadám si jako Viktorka z Babičky. Jsem na dně a uvnitř mám ještě pocit, že bych se tomu ze zoufalství měla smát. A vůbec. Co si mám dát k jídlu? Neni tu vůbec nic... asi si vemu banán, těch tu máme zásobu na rok dopředu.
Vim, že tohle asi nikoho nezajímá, ale potřebovala jsem to ze sebe vypsat.
A co jinak, jak se vede? :) :D (:X)
Ps: Proč stále píši "to" nebo "tu"?
Banán

Úsměv - něco jako báseň

23. února 2012 v 16:39 | Iva |  Literární tvorba
Chystala jsem se napsat vzorečky na fyziku, ze které zítra píšeme test. Tak jsem přemýšlela, kam že je zapíši. A vzpomněla jsem si na blok, který je téměř nepoužit - ten by šel. Otevřu a koukám.. je tu básnička! Matně si vybavuji, že jsem ji psala ve škole. Je hodně krátká, ale když jsem si ji přečetla, mé koutky se lehounce zvedly :)..

Úsměv je jak cukrovinka,
jak dítě, které sladce spinká,
jako vánek způsobený
motýlími křídly.

Je to verze neupravená, přesně tak, jak byla zapsaná - i když bych ji teď nejraději předělala a doplnila.. ale asi by to už nebylo ono.
Osobně jsem dřív měla básně velmi ráda. Sama jsem je nemálo skládala a četla jiné. Dnes už mě celkem nudí. Když nějakou čtu na cizím blogu, ve čtvrtině to vzdám. Prostě mě nebaví takové ty dlouhé, u kterých se musí člověk trochu zamyslet a nesou jakýsi filozofický námět. Druhý "extrém" jsou marné pokusy lidí, kteří nemají pro literaturu cit. Jediné, co tak přečtu, je něco kratšího, stručného a nenáročného, ovšem lehce poučného či zajímavého.
Jaké máte s básněmi zkušenosti vy?

Rock Around the Clock - Bill Haley

20. února 2012 v 19:26 | Iva |  Obrázky, fotky, videa

Právě jsem dodělala prezentaci na hudebku o rock 'n' rollu (konečně :D). Nicméně mne zde zaujalo jedno jméno - Bill Haley. Úplně jsem se "zažrala" do této písničky :D. No neni úžasná? Já měla rock 'n' roll ráda vždycky :)..

Jinak první den školy po jarních prázdninách. V 11 jsme si s kamarádkou řekly:"Tak to by stačilo, školy jsme si užily a mohly bysme zase domů.." :D. Ale bohužel bude ta hrůza pokračovat dál :/. No.. škola by mi v podstatě ani tak nevadila, když pominu "úžasný" školský systém, horší to bude na hudebce ve středu. Učitel mi totiž řekl, že budu jednu (vlastně 2) skladbu hrát po prázdninách "jako blesk". Haha. Doufám, že učebnu opustím živá.
Mějte se parádně :)

Kresba - portrét kamarádky

19. února 2012 v 13:04 | Iva |  Obrázky, fotky, videa
Rozhodla jsem se sem dát mou starší kresbu...

Nápisu "predilecto" si nevšímejte, je to z mého minulého blogu :). Doufám, že nebude vadit, když napíšu, že se jedná o Jane x) :).
Asi bych mohla zase nakreslit něco novějšího, vlastně jsem jednu kresbu již slíbila (další kamarádce, je to kresba Maxe Raaba - už jsem ho jednou dělala), ale nějak na toho chlapa nemám náladu :D (promiň), takže to ještě nějakou dobu potrvá..

Trocha materialismu

19. února 2012 v 11:32 | Iva |  Obrázky, fotky, videa
Ahoj!
Včera jsem si opět namlouvala, jak se budu učit... a místo toho jsem dopoledne opustila hranice našeho státu a vydala se s rodiči na nákup do Německa. Vybírání potravin tak záživné nebylo, ale dovolili mi (mezitím, co budou srovnávat ceny Lidlu našeho a německého) zajít do Takka, které stálo pár metrů odtud. A.. tolik krásy najednou xD.. člověk to ani není schopen pobrat. Sice by byl New Yorker lepší, ale kdy se tam člověk dostane, když nebydlí ve velkoměstě. Chodila jsem mezi regály a jako "panička" si prohlížela každý, byť drahý, kousek *-*.

nebo

á nebo kolhoty

uh, kdybych to všechno měla, byl by to krásnej outfit, nebo jak se tomu říká :D :). Mé oko nakonec zůstalo viset na modré mikině .. mmm, skvělá! Bohužel jsem její obrázek nenašla, ale byla opravdu nádherná. Škoda, že už neměli mé číslo a navíc - měla jsem s sebou jen 9 euro.. abych to zkrátila, z "Němec" nemám nic.
Takže po návratu do ČR mi mamka, "aby mi udělala radost", koupila triko v Tescu :D. Sice se stylu obchodů jako Takko nevyrovná, ale není zas tak špatné. Dokonce bych řekla, že se mi líbí :).

Ps: O tom, že jsem byla v Kiku se ani nezmiňuji.. Das war eine Katastrofe!!

To On je spása mé duše

16. února 2012 v 11:27 | Iva |  K zamyšlení
Ježíš, Emmanuel, nejkrásnější jméno. Jméno nad všechna jména. Právě On je láska, síla, ochota, obětavost, naslouchavý, milosrdný, pravda, život, cesta, ponížený a vyvýšený, spasitel, ukřižovaný, naslouchavý, trpělivý, nenáviděný, milovaný, naděje, lidmi odsuzovaný, chválen, svatý, nesmrtelný, spravedlivý, spása, víra, milostivý, věrný, bičovaný, moudrý, vysvoboditel, pokorný, tvůj věčný zastánce, tvá pomoc, Syn člověka, Nazaretský, Syn Boží, plný Ducha Svatého, vykupitel, vskřísený, Pán... a mnohem víc.

Nutkání zohavit blog

15. února 2012 v 19:56 | Iva |  Obecné články
Haha mám chuť udělat pošahanej vzhled blogu xDD. Už mě tenhle nebaví (dycky, když to dělá někdo jiný, tak se mi to nelíbí za chvíli) :D. Chci tu mít SVŮJ pošahanej svět *-* hahahaaa! Takže se těště na těžké změny vzhledu a článků (muhehe).

Hurvínek skloňuje kočku

14. února 2012 v 19:49 | Iva |  Obrázky, fotky, videa
Na youtube jsem projížděla různá videa a dostala se až na starého dobrého "Hurvajze":


Skvělé :). Netřeba komentáře.. :D.

sv. Valentýn

14. února 2012 v 15:09 | Iva |  K zamyšlení
Na jakýkoliv blog s článkem na téma "Valentýn" se kouknu, vidím: "Valentýna neslavím, stejně jako halloween a jiné anglické nebo americké svátky, lásku si můžeme vyznat kdokoliv jindy.". Přijde mi to smutné. Ano, láska by se přeci měla vyznávat stále, ale já tento svátek začínám brát z jiného úhlu pohledu. Vidím jej, jako připomenutí si někoho, kdo byl zastáncem lásky a nebál se pro ni riskovat. > Sv. Valentýn.

Kdo byl vlastně sv.Valentýn?
Je o něm známo několik verzí, ale nejpravděpodobnější se mi zdá tato:
"Valentýn byl knězem v době císaře Klaudia II. Klaudius byl velmi krutý císař a chtěl být nejmocnějším panovníkem, proto si budoval velmi silnou armádu. Vojákem se mohl stát každý svobodný muž. Moc svobodných mužů se ale do jeho armády nehlásilo. Klaudius si to vysvětloval po svém. Myslel si, že dávají přednost lásce a proto do armády nechtějí nastoupit. A tak dal zakázat všechny sňatky. Valentýn byl v té době knězem v kostele a jeho velká víra mimo to, že věřil v Boha byla, že věřil v lásku. Rozhodl se nedodržovat nesmyslný Klaudiův zákon a dál oddával mladé zamilované páry. Jenže jednu noc císařovi vojáci vtrhli do kostela a Valentýna zajali. Mladý pár, který Valentýn oddával naštěstí stihl utéci.
Klaudius uvrhl Valentýna do vězení. A potom se stalo něco velmi zvláštního. U jeho oken a dveří se začali shromažďovat dopisy a drobné dárečky od těch, kterým pomohl nebo se chystal pomoci tím, že je oddá. Dávali mu tím najevo, že věří stejně jako on v lásku. Dcera jeho žalářníka se také rozhodla, že jej navštíví a vymohla si dovolení na otci. Valentýn se do ní zamiloval. V den jeho popravy, tedy 14.února 269 př.n.l., ji zanechal dopis, ve kterém se jí vyznává ze své lásky a podepsal jej:
"Od Tvého Valentýna". (Zde bychom mohli hledat původ "Valentýnských přáníček")"
Citace z webu. Nechtělo se mi to vyprávět (ach jak já lenivím..). :)