Leden 2012

Zápisky šílencovy UPGRADE

28. ledna 2012 v 19:48 | Iva |  Recenze
Rozhodla jsem se pro první recenzi (ani ne tak recenzi, jako info o knize, či jak to označit), i když knihu ještě nemám (stále!!) dočtenou. Jmenuje se "Zápisky šílencovy" a autorem je Ivan Mládek.
Tato kniha je jakýmsi souborem příběhů hlavní postavy, kterou zde představuje, hezky česky řečeno, pošuk Zuzan. Zuzan pro to, že při porodu vypadl proud a pohlaví určovali potmě, takže se zdálo, že se jedná o holčičku - Zuzana. Poté se naštěstí při zapisování jména našel seriózní pán, který umazal to druhé "a".
Kniha je napsána:
- velmi vtipně, jsou zde použité různé zkomoleniny názvů a vůbec takový ten "MLÁDKOVSKÝ" humor
- hezky čtivě a poutavě.. člověk si řekne, že dočte kapitolu a konec, ale někdy to opravdu nejde :D
- v několika částech, dalo by se říct: Epopej Moje rodina (rozdělená na epochy např.: Epocha "Maminka"), Trilogie Úterý, Láska-zrada-Macocha, Boženka, Nové rádio, Na pomoc zemědělství a Moje politické názory
- krátce, cca 108 stránek čtení

Je dobrým výběrem i pro recitační soutěže.

Momentálně lze tuto knihu pořídit velmi levně v POPRONU - za 39,- Kč.

Mini notebook

28. ledna 2012 v 18:34 | Iva |  Obecné články
Ahoj.
Tak nějak brouzdám po internetu a prolézám heureku.cz, kde hledám nějaký mini notebook, který byse mi líbil. Notebook mám, je dokonce i dobrý, co dobrý, fakt skvělý - zatím s ním nemám problém. Tedy až na dvě věci, kvůli kterým bych chtěla i mini: Můj stávající HP COMPAQ 6730s váží 2,5 kg, což na první dojem nehraje žídnou roli, ALE. Kol a kol chodím na gympl, kde se občas noťas na psaní atd. hodí. A tahat 2,5 kila je opravdu velmi fyzicky náročné. Už takle mám ze snowboardu problémy se zády :D. Druhým duvodem je výdrž baterie. Mini notebook vám vydrží minimálně 4 hod. provozu, což moje "hápéčko" opravdu nedává. Možná před pár lety to vytáhl na 2,5 - 3 hod., ale poslední dobou mi ta baterka nějak blbne a prakticky mi funguje jen na elektriku (po vytažení ze zásuvky píše, že vydrží hodinu a když se na něm opovážíte něco dělat, zkracujete mu živůtek o pět minut za cca 20 vteřin.. takže nic). Zase na druhou stranu, spousta lidí z mého okolí by bylo štěstím bez sebe, kdyby vlastnili to, co já. Mám se dobře a vůbec si toho nevážím, ale to je zase jiná kapitola :D.
Teď bych se vás chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s mini notebooky/netbooky a s jakými typy. Už jsem si tak trochu vyhlídla http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire-one-722-lu-sft02-173/
Acer Aspire One

"Give a Little Love"!

23. ledna 2012 v 19:35 | Iva |  Obrázky, fotky, videa

Za tohle video vděčím (stejně jako za minulé) kamarádce - (ty víš :), děkuju).. úžasné.. když se zaposloucháte do slov.. úžasné.Magazín

22. ledna 2012 v 20:16 | Iva |  Obecné články
Tak nějak jsem se jako redaktorka přidala k jednomu internetovému magazínu.. nevím, jestli mi to vydrží - myslím, že ne :D .. ale již jsem tam přidala první článek a ten bych sem chtěla dát též:

Pravá Láska s velkým "L"

Pod pojmem láska si v dnešním světě mnoho lidí neumí nic představit. Láska není náš vztah s milencem, milosrdenství není rozchod bez nadávek. Chtěla bych se dostat někam hlouběji. Absolutně nevím, jak začít toto téma, nejlepší zřejmě bude jeden úryvek:

"Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne." První list Korintským 13

Jak řekl John Lennon: "Vy všichni potřebujete lásku.". A to je obrovská pravda. Myslím, že kdyby všichni poznali pravou lásku a nepídili se po té falešné, byl by svět o něčem jiném. Přeji si, aby ji každý alespoň koutkem oka zahlédl - to bohatě stačí k rozhodnutí - tato láska a žádná jiná:

(zde bylo video "One day", které zde -na mém blogu- najdete o něco níže nebo v archivu.. zkrátka tady)

Bohužel není zrovna lehké tuto lásku poznat.. nikdo vám ji totiž nestrčí na talíř a neřekne:"Žer!". Na ni musíte přijít sami. S otevřeným srdcem a ochotou poznat Něco, co změní váš dosavadní život.

Sláva!

21. ledna 2012 v 18:54 | Iva (snad Jana) |  Obecné články
Bůh se vrací! Otevři brány, srdce mé, a chystej velikou, obrovskou slávu!


One day

21. ledna 2012 v 18:47 | Iva |  K zamyšlení

Neuvěřitelně nádherné video! Až se mi z toho chce brečet.. kéž by všude vládla takováto láska! Chci milovat právě touhle láskou a žádnou jinou!

Fotka ulice - listopadová

21. ledna 2012 v 16:11 | Iva |  Obrázky, fotky, videa

Fotka z doby, kdy ještě příroda hrála podzimními barvami.

Když to takto vidím, příroda beze sněhu je daleko pozitivnější :).
(Upraveno v programu photofiltre, ale keře mají barvu původní.)

Zimní radovánky

21. ledna 2012 v 11:35 | Iva |  Obecné články
Ahoj.
Rozhodla jsem se napsat normální, obecný, nic neříkající článek.
Začla bych prostým: "ohhhh"! Konečně! Zímá! Nemohla sem se dočkat, až napadne sníh *-*. Promiňte oxymoron, ale strašně ráda snowboarduju. I když mne to už několikrát stálo zdraví, sem prostě neponaučitelná :D. Kdybych alespoň skákala někde na skokánkách, dělala triky, salta a já nevím co, ale já jsem schopná přizabití, jak mamka říká, na jednom metru čtverečním. Dnes se s kamarádkou chystám na večerní "lyžování". Už se těším, ač místní sjezdovka stojí za.. ehm za nic. Jó, já se tak někdy dostat do Alp. Tam by to určitě bylo o něčem jiném - děti by se vám neválely pod nohama, nejapným řečím puberťáků bych nerozuměla...zkrátka paráda. Ovšem když se tak zamyslím, k čemu to ježdění vůbec je. Člověk zaplatí, aby mohl sjet dolu a zase se nechat vyvézt nahoru :D. Trochu padlé na hlavu. Hloupější aktivitu, než je toto si lidstvo nemohlo vymyslet (a já se k tomu potupně přidávám xD, ale stále lepší, než honba za jednou kulatou věcičkou po obrovském placu jen proto, aby se to pak mohlo střelit do sítě). Dole máte takovou anketu :).. tím bych zakončila svou nanicovatou řeč.

Ave Maria

17. ledna 2012 v 12:12 | Iva |  Obrázky, fotky, videa

U této skladby lze nádherně přemýšlet :). Jó, třeba jednou též budu takto hrát...

Imagine na klasickou kytaru

17. ledna 2012 v 12:07 | Iva |  Obrázky, fotky, videa

Ještě nedávno mou velmi oblíbenou písní byla právě Imagine. A když jsem narazila na toto video.. ahh :) moc pěkné.